LuxInteriors

Antresola, czy to dobry pomysł?

Marzysz o nietypowym wnętrzu, które będzie wyróżniało się spośród innych domów? Ciekawym pomysłem na zrobienie dodatkowego poziomu w wysokim pomieszczeniu, jest antresola. "Wewnętrzny taras" daje bardzo wiele możliwości, jeśli chodzi o urządzanie dodatkowej powierzchni w domu bądź mieszkaniu.

Mini sypialnia

Antresole wykorzystywane są przede wszystkim w domach, jak i również loftach, czyli apartamentach odzyskanych po halach przemysłowych lub produkcyjnych. Antresola od sufitu, nie musi wykazywać się dużą wysokością. Wszystko zależy od jej docelowego przeznaczenia. Jeśli chcemy urządzić na antresoli mini sypialnię, to jej wysokość powinna nam wystarczyć do tego, by się całkiem swobodnie przemieścić do łóżka. Sam ten mebel nie musi być wysoki. Umieszczenie takiej charakterystycznej sypialni na innym poziomie względem reszty mieszkania, na pewno wprowadzi dość oryginalny klimat.

Pracownia na antresoli

Szukasz swojego miejsca do pracy w swoim domu, i nie możesz go znaleźć? Pomyśl o wybudowaniu antresoli. Może takie prywatne przedsięwzięcie nie należy do najłatwiejszych oraz najtańszych, ale w niebanalny sposób podkreśli zawodowe terytorium w Twoim domu.
W celu stworzenia sobie jeszcze lepszych warunków do pracy, od reszty mieszkania możesz oddzielić się na przykład regałem na segregatory lub bardziej rozbudowaną meblościanką. Jeżeli dalej chcesz mieć pogląd na cały dom, ale przy okazji chcesz się uchronić przed hałasem lub domowym chaosem świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie ścianki wykonanej z hartowanego szkła. Taki detal nada Twojej antresoli nie tylko nowoczesności, ale również stworzy Ci idealne warunki do pracy, podczas której bez problemu skupisz się na swoich obowiązkach.

aranżacja wnętrz gdańsk