LuxInteriors

Jak zaaranżować mały korytarz w mieszkaniu?

Architektura wnętrz jest taką dziedziną, która pozwala na stworzenie wymarzonego pomieszczenia, które nie tylko będzie wyróżniać się odpowiednią stylizacją, ale także przede wszystkim z powodzeniem będzie spełniać swoje zadanie. Dzięki różnym technikom oraz trikom aranżacyjnym, mały i dość ciasny korytarz nie będzie stwarzał żadnego problemu, przy jego urządzaniu.

Oświetlenie, to podstawa

Jeżeli mamy do czynienia z bardzo ciasnym przedpokojem, nie możemy zapomnieć o zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia. Optymalnym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z naturalnych źródeł światła. Często jednak jest tak, że przedpokój nie posiada żadnych okien, dzięki którym pomieszczenie mogłoby być dodatkowo doświetlone.
Tutaj do wyboru mamy przynajmniej kilka rozwiązań, wśród nich wymienia się zawieszenie jednego żyrandolu, który właściwie przybiera postać plafonu przylegającego do sufitu, bądź też bardziej nowoczesną propozycją jest rozmieszczenie przynajmniej kilku "punktówek" w suficie.
Jest to właściwie propozycja nie do odrzucenia, jeśli jeszcze w przedpokoju znajduje się szafa wnękowa lub wieszaki na ubrania. Dzięki temu szykowanie się do wyjścia jest zdecydowanie łatwiejsze, niż w ciemnym pomieszczeniu.

Wybierz jasne kolory

Malowanie małego przedpokoju ciemnymi kolorami, na pewno przyniesie nam niezwykle przytłaczający efekt. Pomieszczenie optycznie będzie wydawało się jeszcze mniejsze, niż jest w rzeczywistości. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będą odcienie bieli, jasnych szarości, beżu, a także kolorów takich jak śmietanka, wanilia, bądź wyblakłe tonacje pastelowych kolorów.

aranżacja wnętrz gdańsk