LuxInteriors

Kuchnia murowana, czy tradycyjna?

Miejscem rodzinnych spotkań, wielogodzinnych rozmów w domu lub mieszkaniu, często wcale nie jest salon, ale kuchnia. Dlatego jest to pomieszczenie tak ważne, nie tylko pod względem optymalnego rozmieszczenia wszystkich sprzętów i akcesoriów do sprawnego przygotowywania posiłków, ale także, by właśnie w tym miejscu poczuć ten prawdziwy, rodzinny klimat.

Tradycyjne meble pod wymiar

Najpopularniejsze kuchnie to te, które są wyposażone w tradycyjne meble pod wymiar. Zazwyczaj wykonane są one z płyt wiórowych oklejonych drewnopodobnym fornirem. Nie jest rzadkim zastosowaniem barków lub wysp, które od wewnątrz aneksu kuchennego, wyposażone są również w blat pracowniczy, mają dostęp do palników lub piekarnika. Nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby zamówić do swojego domu dowolne meble, zarówno te, o których wspomniano przed chwilą, jak i również wykonane z prawdziwego drewna.

Murowanie – to wyzwanie

Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie kuchni, może być jej wymurowanie. Na pewno czerwona cegła pozwoli na osiągnięcie bardzo przytulnego, a przy okazji niebanalnego klimatu. Wykonanie ceglanej kuchni będzie nie lada wyzwaniem, ale inwestowany czas, jak i również materiał pozwolą osiągnąć niesamowity efekt. Jeśli uważamy, że nie poradzimy sobie sami z projektowaniem takiej kuchni, a dokładnie z wymierzeniem poszczególnych półek, blatów oraz uwzględnieniem sprzętów kuchennych, zawsze możemy poprosić o pomoc architektów wnętrz, dla których to będzie prawdziwe wyzwanie do wykazania się swoją kreatywnością.

aranżacja wnętrz gdańsk