LuxInteriors

Salon z jadalnią, czy bez?

Bardzo często nasz pokój dzienny jest wyposażony w duży stół, przy którym przyjmujemy swoich gości lub przygotowujemy bardziej uroczyste obiady. Oczywiście przeglądając rozmaite aranżacje możemy być przekonani o tym, że istnieją także inne rozwiązania, niekoniecznie łączące jadalnię z pokojem dziennym.

Zalety salonu z jadalnią

Z pewnością umieszczenie stołu do jadalni w największym pokoju w mieszkaniu ma swoje zalety. Przede wszystkim do nich zalicza się to, że możemy bez problemu pomieścić w jednym miejscu dużą liczbę gości. Ponadto nie muszą się oni czuć skrępowani siedząc tylko przy stole. Ale kiedy podczas domowego przyjęcia będą chcieli nieco odpocząć od jedzenia, ale też spokojnie porozmawiać, w każdej chwili mogą przenieść się na narożnik bądź fotele, jednocześnie nie opuszczając niegrzecznie całego towarzystwa.

Osobny kącik na jadalnię

Jeśli jednak ktoś ma zupełnie inny pomysł na aranżację wnętrz w swoim mieszkaniu, nie musi koniecznie łączyć tych dwóch funkcji w jednym mieszkaniu. Nie mając pomysłu, jak oddzielić jadalnię od reszty mieszkania, ale przy okazji nie utrudniać sobie logistyki z kuchni, warto zaczerpnąć porad ze strony doświadczonego architekta wnętrz. Można tego dokonać poprzez zrobienie małej ścianki działowej, bądź umieszczenie dużego stołu na wyższym podeście. Taka wyspa będzie doskonałym znacznikiem, w którym miejscu znajduje się typowa jadalnia. Czasami warto pomyśleć o przebudowie kuchni na większą, która będzie w sobie posiadała aneks mieszczący docelowo miejsca przy dużym stole.

aranżacja wnętrz gdańsk