LuxInteriors

Mała sypialnia – jaki wystrój?

Nie w każdym mieszkaniu lub domku jednorodzinnym możemy pozwolić sobie na wydzielenie dużego pokoju na własną sypialnię. Za sukces należy uważać i tak fakt, jeśli w ogóle dysponujemy pokojem, w którym możemy się zamknąć na noc, by w spokoju odpocząć, nawet jeśli pozostali domownicy są na nogach. Urządzanie małej sypialni jest na pewno nie lada wyzwaniem, jednak rzeczą jak najbardziej możliwą do zrobienia.

Łóżko dopasowane do pomieszczenia

Marząc o wielkim małżeńskim łóżku, które ma się zmieścić w małym pomieszczeniu należy dobrze się nad tym zastanowić. Prawdopodobnie oprócz łoża, nie pozwolimy sobie na usytuowanie w sypialni jeszcze innego mebla. Wszystko będzie zależeć od tego, czy niczego w sypialni więcej nie potrzebujemy, czy później będziemy żałować decyzji o zbyt dużym łóżku. Dogodnym rozwiązaniem będzie pomyślenie o łóżku o mniejszych rozmiarach na przykład 1,60 na 2,00 lub nawet na 1,80 metra. Jeśli tylko uważamy, że wyśpimy się także na nieco mniejszym materacu, to warto pomyśleć o dobraniu takiego mebla. W ten sposób zyskujemy nieco miejsca na ustawienie toaletki, otwartej szafy bądź chociaż niewielkiej komody, w której możemy trzymać ubrania.

Zwróć uwagę na kolory

Małą sypialnię możemy optycznie powiększyć poprzez zastosowanie odpowiednich kolorów oraz wzorów. W pomieszczeniach o niedużej powierzchni wskazane są raczej kolory jasne. Ściany optycznie możemy wydłużyć lub podnieść pasami ukierunkowanymi w stronę, którą chcemy wizualnie poszerzyć. Dobrym pomysłem będzie również zastosowanie fototapety, która będzie przedstawiała przestronne miejsce, na przykład łąkę lub drogę prowadzącą daleko w góry.

aranżacja wnętrz gdańsk